Ніжин

Офіційний сайт Ніжинської міської ради

Автор світлини Денис Скороход
Всі розділи

Анонси:

Блог міського голови

Відповідь міського голови на відкритий лист жителів міста щодо можливого подорожчання вартості проїзду в міському транспорті

Шановні ніжинці!

 В останній час на адресу виконавчого комітету і міського голови надходить багато листів з приводу можливого подорожчання вартості проїзду в міському транспорті. В останньому такому листі від 13 лютого 2017 року жителі просять публічно відповісти, розмістивши  відповідь на офіційному сайті міської ради.

З цього приводу хочу висловити своє бачення цього питання. Місто Ніжин пам’ятає різні періоди транспортного обслуговування населення. В гірші часи можна було довго чекати автобуса і дочекавшись не мати змоги зайти в нього через велику кількість бажаючих їхати. Сьогоднішній стан організації пасажирських перевезень викликає багато запитань, проте він виконує основне завдання – це надає можливість кожному ніжинцю вчасно дістатись до потрібного місця. Ми приділяємо увагу розширенню мережі автобусних перевезень. Прикладом цього може бути відкриття в минулому році маршруту №15, що з’єднав вулицю Широкомагерську з основними транспортними маршрутами міста. Все це робиться при тарифі на перевезення 3,50 грн., який є мабуть одним із самих низьких на маршрутах, що обслуговуються приватними перевізниками і міський бюджет не виділяє дотацій на його утримання.

У ваших листах справедливо піднімається питання про стан автотранспорту і всім ніжинцям хотілося б їздити в просторих, чистих автобусах і бажано нових. Поте всі ці питання можуть вирішуватись маючи фінансове підґрунтя. Тариф в 3,5 грн. при затвердженні визначився як компромісний, який не враховує багато можливих складових, в тому числі і інвестиційної. Враховуючи платіжну спроможність населення виконавчий комітет після громадського обговорення значно знизив при затвердженні тариф, порівняно з наданими тоді розрахунками.

В даний час перевізники знову подали розрахунки із своїми пропозиціями по впорядкуванню тарифів у зв’язку із збільшенням вартості витратних матеріалів і підвищення рівня заробітної плати. Подані матеріали розміщені на сайті міської ради в розділі «Управління житлово-комунального господарства та будівництва» для ознайомлення та обговорення. Позиція виконавчого комітету полягає в оптимальному врахуванні інтересів ніжинців і перевізників, щоб перевезення були доступними для жителів міста і діяльність по транспортному обслуговуванню не була збитковою. Тільки так буде збережено доступність до даної послуги.

Матеріали оприлюднені для загального ознайомлення і обговорення, що і мають можливість робити всі ніжинці.

Окремо стоїть питання відшкодування витрат за пільгове перевезення пасажирів. Воно не впливає на величину тарифу, тому що в міському бюджеті передбачено окремо таку статтю за рахунок бюджетної програми «Турбота».

Після завершення громадського обговорення виконавчий комітет при затвердженні тарифу обов’язково врахує всі зауваження і пропозиції.

З повагою,

Міський голова  А.В. Лінник

 1-61.jpg