Ніжин

Офіційний сайт Ніжинської міської ради

Автор світлини Денис Скороход
Всі розділи

Анонси:

Блог міського голови

Прес-конференція міського голови

Описати кількома реченнями увесь 2017 рік дуже складно, навіть, якщо мова повинна йти лише про економічну чи лише про соціальну складову. Тому сьогодні спробуємо окреслити найважливіші і найвизначніші чинники, які проявились у році, що минає, і матимуть істотний вплив на розвиток нашого міста у майбутньому.

Якщо провести паралель між основними загальнодержавними досягненнями, а це, в першу чергу, поглиблення міжнародних зав’язків (безвізовий режим з Європейським Союзом, ратифікація Угоди про асоціацію Україна-ЄС), - Ніжин був на одній хвилі з Києвом.

Так, в цьому році Ніжин підписав:

-         Угоду про співпрацю з Регіональним енергетичним Агенством м. Каунас, Республіки Литва  -  і вже проведений енергоаудит для ЗОШ I-III ст. №17;

-         Меморандум про співпрацю з проектом EU4Business/FORBIZ, що забезпечить експертну підтримку в узгодженні місцевої політики розвитку малого та середнього підприємництва з кращими міжнародними практиками та національною Стратегією розвитку малого і середнього підприємництва;

-         Меморандум про співпрацю з всеукраїнською платформою електронного урядування та електронних сервісів «Розумне місто», яка надає місту безкоштовне користування 14 сервісами у важливих сферах діяльності громади;

-         ініціативу Європейського Союзу «Мери за економічне зростання», що дасть змогу залучати суттєву фінансову допомогу на покращення економічного потенціалу міста шляхом розроблення Плану місцевого економічного розвитку;

-         Асоціацію «Енергоефективні міста України».

         У 2017 році у Ніжині розпочався енергомоніторинг використання енергоресурсів всіма бюджетними закладам та комунальними установами міста. Кожного дня дані про використання енергоресурсів заносяться до спеціальної програми Umuni. Це дає змогу здійснювати якісний енергоменеджмент в організації, що базується на інтегрованому температурному аналізі.

 

Розпочавши співпрацю з Регіональним Екологічним Центром для Центральної та Східної Європи (РЕЦ) у 2016 році, у цьому році - наші партнерські відносини лише набирають обертів. В рамках угоди про співпрацю між НМР та РЕЦ розпочато реалізація проекту «Демонстраційний проект щодо впровадження енергозберігаючих заходів в ДНЗ №25 м. Ніжина». Зовнішньо-інвестиційні кошти в сумі 30 тис. євро надало Міністерство клімату та довкілля Норвегії.  У садочку модернізовано систему опалення, замінено частину вікон на енергозберігаючі, в січні продовжаться роботи по влаштуванню рекуператорів повітря, модернізації системи освітлення та встановленню індивідуального теплового пункту.

У 2017 році Ніжин продовжив активно співпрацювати з ЄС/ПРООН. У рамках проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду III» реалізовано 10 проектів з енергозберігаючими заходами: з них 9 - Об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та 1 проект – Громадською організацією школи №2. На їх реалізацію залучено 2700 тис. грн. зовнішньо-інвестиційних коштів (джерело – ЕС/ПРООН).

Сталий розвиток будь-якої території можливий, насамперед, через залучення членів громади до прийняття рішень, до їх впровадження та можливості контролю, а в наш час неможливий без удосконалення надання послуг громадянам через впровадження інновацій. Саме на виконання цих завдань направлені 4 проекти, які ми разом з проектом ЄС/ПРООН «Розумні міста» за участі громадських організацій реалізували в цьому році:

-        Створення нового веб-порталу «Відкритий бюджет».

-        Мобільні додатки для отримання туристичних послуг;

-        Електронна реєстрація для отримання медичних послуг. Мобільні додатки;

-        Поліпшення надання медичних послуг в м. Ніжині шляхом впровадження системи онлайн консультації лікаря та електронної карти пацієнта.

Загальна сума залучених на їх реалізацію грантових коштів 788 тис. грн.

Тепер ніжинці мають змогу мати щоденно оновлену  інформацію про джерела формування бюджету, витрати до останньої платіжки, а значить - мати змогу надавати пропозиції до бюджету і контролювати діяльність міської влади.

Електронна реєстрація до сімейного лікаря, онлайн консультація, електронна карта пацієнта та щоденне оновлення графіків прийому лікарями пацієнтів на сайті «Ніжин Медичний» дозволить ніжинцям більш якісно та своєчасно отримувати медичні послуги.

Функціонування мобільного додатку «Ніжин туристичний» сприятиме  розвитку нашого міста, переможця конкурсу «7 чудес України. Історичні міста та містечка» у туристичному напрямку.

При цьому, ми добре розуміємо, що у боротьбі за туриста велику роль відіграють не тільки історичні та культурні місця, а й елементарна зручність інфраструктури міста та комфортність соціальних мереж.

І в цьому напрямку цього року теж зроблено чимало:

- проведено закупівлю та встановлення  4 автобусних зупинок ( по вул. Овдіївська – 2   на суму 62704 тис.грн.,  по вул. Воздвиженська – 2  на суму 40714 тис.грн.), за рахунок громадського бюджету встановлено ще 6 зупинок по вул. Франка.

(На даний час проводяться підготовчі роботи по встановленню ще 18 зупинкових комплексів).

- проведено капітальний ремонт дорожнього покриття двох вулиць : Гімназійна та Богуна;

- поточних ремонтних робіт проведено на загальну площу 13961,3м² (вартість робіт – 4422,631 тис.грн.); грейдерування та відсипку на площу -  50090м²(вартість робіт – 1569,357 тис.грн)

- проведено роботу по закупівлі та заміні світлофорного об’єкта на вул. Шевченка , біля автобусної зупинки «Молодіжна»

На реалізацію заходів благоустрою за 12 місяців у 2017 році були спрямовані кошти міського бюджету в сумі 3413314,12грн. Ці кошти були витрачені на:

улаштування контейнерних майданчиків

-         33 шт.,

укладання плитки в сквері ім. Лисянського

-         148 м2

відловлення, стерилізацію та чіпування безпритульних тварин

-          115 голів

встановлення люків по вул. Шевченка 128

-         2 шт.

встановлено урн по місту

-         74 шт.

ремонт лавок на центральній площі міста

-         35,5 м2

ремонт дитячих майданчиків, фарбування, ремонт паркану

-           125 м

укладання тротуару по вул. Воздвиженська

-         208 м. кв.

Тощо.

Щодо соціальної сфери міста, то в першу чергу назву відкриття амбулаторії сімейної медицини №7 по вул. Космонавтів, 52-А, робота над якою проходила останні два роки. Введено два здоровпункти   (при Ніжинському Державному університеті ім.М.Гоголя та Ніжинському агротехнічному інституті).

Всього ж, у 2017 році, за кошти місцевого бюджету у медичній галузі проведено ремонтні роботи на загальну суму 1433,67 тис. грн., з них на капітальний ремонт 902,9 тис. грн. Це капітальний ремонт приміщення під флюорографічний кабінет, будівлі дитячої поліклініки, капітальний ремонт стоматологічної поліклініки та реконструкція операційного блоку травматологічного відділення. Поточні ремонти проведені в інфекційному відділенні, у вестибюлі дитячої поліклініки, зроблено ремонт підлоги в поліклініці для дорослих, проведено утеплення та ремонт фасаду флюорографічного кабінету, ремонт та фарбування покрівлі головного корпусу лікарні, ремонт зовнішньої каналізації інфекційного відділення, ремонт підлоги в інфекційному відділенні, ремонт та фарбування даху травматологічного відділення, ремонт харчоблоку із заміною вікон та фарбування стін і стелі, облицювання керамічною плиткою стін та підлоги реанімаційного залу та гіпсовочної кімнати.

В цьому році за кошти місцевого бюджету придбано медичного обладнання на загальну суму 1076,306 тис. грн.

Для проведення ремонтних робіт у закладах освіти в цьому році виділено з міського бюджету  5 млн. 675 тис. грн. Усього на  проведення поточних ремонтів - 3 млн.990 тис. грн.. Заключено 64 договора. Для проведення капітальних ремонтів з міського бюджету виділені кошти у сумі 1 млн. 685тис. грн. Заключено 4  договори у 3 закладах. На виконання міської програми енергозбереження та енергоефективності замінено 313 вікон на енергозберігаючі.

Таким чином, ми плавно перейшли до основних бюджетних показників.

За 11 місяців 2017 рік до бюджету міста зараховано 607 326,0 тис. грн., що складає 103,7% уточненого плану звітного періоду, або 129,1% початкового плану та на 176 216,3 тис. грн. більше, ніж за відповідний період 2016 року. В тому числі до загального фонду надійшло 573 700,6 тис. грн. доходів, або 102,4% плану, в порівнянні із відповідним періодом минулого року їх отримано на 157 594,5 тис. грн. більше (основною причиною є збільшення надходжень трансфертів на 107 256,1 тис. грн. та податку та збору на доходи фізичних осіб на 32 505,2 тис. грн).

Власних та закріплених доходів акумульовано до загального фонду 183 332,7 тис. грн., що становить 115,3% уточненого прогнозу звітного періоду, або 147,9% - початкового (в порівнянні із відповідним періодом минулого року отримано на 50 338,4 тис. грн. більше податкових і неподаткових платежів, в основному за рахунок збільшення надходжень податку та збору на доходи фізичних осіб на 32 505,2 тис. грн., плати за землю на 7 663,0 тис. грн. та єдиного податку на 5 839,2 тис. грн).

Найбільшу питому вагу в надходженнях загального фонду займає податок на доходи фізичних осіб (55,5%) та податок на майно (18,1%).

Відповідно до Податкового кодексу України до місцевих податків та зборів належать два податки (податок на майно, який складається з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку, плати за землю та єдиного податку) та два збори (збір за місця для паркування транспортних засобів та туристичний збір). За 11 місяців 2017 року до бюджету міста зараховано 56 990,4 тис. грн. місцевих податків.

У доходах спеціального фонду найбільш питому вагу займають власні надходження  бюджетних установ (65,5%), їх отримано 13 249,5 тис. грн., тобто 196,6% від плану.

Коштів від пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту отримано 1 334,3 тис. грн., що на 851,9 тис. грн. більше від надходжень за 11 місяців 2016 року. В січні – листопаді 2017 року заключено 16  договір із замовниками, про пайову участь у створені і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста.

Говорячи про бюджет, не можна не сказати і про бюджет участі. Якщо у 2016 році було посіяно лише зерно, прийнято положення, то в цьому році Ніжин має вже перші плоди.

Першим реалізованим проектом був проект «Створення інформаційно-ресурсного центру – «Громадсько активна школа» (ЗОШ №2). Наступними по реалізації стали  проекти: Автобусні зупинки – це зручно, затишно, безпечно, Встановлення громадських дошок оголошень, Створення бібліотечної креатив-території «ART & INFO: ІІІ-й поверх, Центр розвитку дитини «ФІТНЕС ДЛЯ ДІТЕЙ», «Здоровий зір» -  оснащення кабінету охорони зору дитини у дитячій поліклініці.

Радує те, що громада дуже добре сприйняла цю ідею, і з кожним разом авторів проектів і голосуючих за проекти стає все більше: якщо перший раз прийняло участь у голосуванні 405 голосів, другий раз 1163, то третій раз 3 тис 291 людина, що становить 4,5 % від населення міста.

Це всього лиш маленький приклад, але він є показовий. Містяни потроху починають розуміти, що розвиток міста – це наша спільна справа.

В тому році Ніжин посів третє місце у рейтингу демократичності міст України.

В цьому році Ніжин став учасником іншого проекту «Розбудова прозорості в містах України». Сто найбільших міст України пройшли перевірку на прозорість, і Ніжин посів почесне 7-ме місце (на першому місці – Львів, Чернігів – на 28-му. Прилуки на 24-му місці).

Звичайно, є над чим працювати… і ми чудово розуміємо, що досягти успіху, - місто може лише консолідувавши сили і влади і громади одночасно. Наразі у нас проводиться активна робота з розробки Стратегії розвитку м. Ніжина. І ми налаштовані на максимальне залучення громадськості до робочої групи. Вимога лише одна – активна, свідома і відповідальна участь,… без полеміки, демагогії і деструктиву!