Ніжин

Офіційний сайт Ніжинської міської ради

Автор світлини Денис Скороход
Всі розділи

Анонси:

Блог міського голови

Куди і як рухається Ніжин?

Зпочатком адміністративної реформи міста України вступили в жорстку конкуренцію за привабливість територій для інвестицій. Стартові позиції у міст були не рівні – від географічного розташування до кількості населення, розміру бюджету та потужностей підприємств. Конкуренція виявилася настільки жорсткою, що більшість міст взагалі стоять перед питанням, чи відповідають вони тим показникам, які відрізняють місто від села міського типу. Питання розвитку громад сьогодні повністю залежить від самих громад. Громади, яким за 5-7 років вдасться довести свою спроможність, залишаться, якщо ж ні – будуть розформовані. 
У 2014 році наше місто було суцільною руїною. Я не перебільшую, це в буквальному сенсі було так. Доведені до банкрутства комунальні підприємства з метою їх ліквідації і розпродажу у зацікавлені руки, жахливий аварійний стан будівель шкіл, садочків, лікарень і майже всіх інфраструктурних об’єктів – усе це відбувалося за відсутності грошей в міському бюджеті і напруженої атмосфери серед депутатів міської ради. Грошей не було на заробітну плату працівників бюджетної сфери, не було чим сплачувати за прибирання вулиць та їх освітлення, уже не кажучи про проведення якихось ремонтних робіт. Власні надходження до бюджету не можуть задовольнити і 30% необхідного фінансування програм з охорони здоров’я, освіти, спорту, благоустрою міста. Єдина можливість, щоб місто розвивалося – це стороння інвестиційна і грантова допомога. Але Ніжин на той час згадували у загальнодержавних новинах тільки в темах пов’язаних з корупцією. Тому і мова про отримання інвестицій сприймалася з відповідною реакцією. 
Я нікого не звинувачую, лише констатую факти і окреслюю ті стартові позиції, з яких Ніжин розпочав свій шлях в боротьбі за звання сильної і потужної громади. 
У 2014 році, я як міський голова, бачив для Ніжина 2 шляхи.
Перший – продовжувати і далі жити в звичному для більшості і зручному для меншості стані. 
Другий – зробити розбудову Ніжина справою кожного його мешканця, зробити процес управління містом відкритим, а бюджетний процес прозорим. Я не вагаючись обрав другий шлях, шлях демократизації влади. У цих змінах була чітко визначена мета – покращення позитивного іміджу міста. Це привернуло б увагу інвесторів і забезпечило доступ міста до міжнародних грантів. 
І ось за 3 роки середня кількість засідань депутатських комісій склала 2,5 на місяць. При загальнодержавному показнику 1 засідання на місяць. Це сприяло прийняттю більш прозорих, виважених і обґрунтованих рішень Ніжинською міською радою. Ми перші і єдині в Україні реалізували програму “Відкритий бюджет”. І сьогодні всі бажаючі, що мають доступ до інтернету, можуть спостерігати в режимі онлайн куди і як витрачаються бюджетні кошти. 
Виконання низки необхідних програм, впровадження відкритих звітів начальників комунальних підприємств, активне інформування суспільства через соціальні мережі в інтернеті зробили свою справу – Ніжин зайняв передові позиції у авторитетних рейтингах по прозорості бюджетного процесу та відкритості влади. 
Ми активно почали брати участь у реалізації різних програм, донорами яких виступали іноземні держави і фонди. Відповідальність у реалізації цих програм і отриманням гарних результатів мало свої позитивні наслідки – ми довели міжнародним грантодавцям свою надійність та високу ефективність. 
12 листопада 2018 року в Ніжині було проведено Презентацію проекту «Від прозорості в інвестиційному секторі до ліквідації корупційних ризиків» Transparency International Україна та програми Transparent Cities. На заході був оголошений рейтинг прозорості інвестиційного сектору 100 найбільших міст України. Сьогодні Ніжин входить в 10 найкращих міст та посідає 39 місце в інвестиційному секторі. 
З 19 листопада 2018 року наша Ніжинська громада стала найбільша за чисельністю населення ОТГ в Чернігівській області, а її територія - більша за місто Чернігів!
А це ще один потужний крок, до створення привабливих умов для інвесторів!

Минуло 3 роки і я вже бачу, що у своєму виборі не помилився. За цей короткий термін Ніжин отримав і реалізував десятки мільйонів гривень на соціально необхідні проекти, а інвестори почали рішуче вкладати свої кошти в розвиток бізнесу. Сьогодні ми не маємо права зупинятися на досягнутому. Навпаки, потрібно нарощувати темпи, бо за наступні 5 років ми повинні завершити розпочату реконструкцію скверів і парків, центральної площі міста і доріг. 
За цей короткий термін нам потрібно реалізувати стратегічне завдання –Ніжин має стати одним із найвідвідуваніших туристичних центрів України.

Дякую всім, що Ви зі мною!

46521364_2230219270595721_89794956204651