Ніжин

Офіційний сайт Ніжинської міської ради

Автор світлини Денис Скороход
Всі розділи

Анонси:

Блог міського голови

Коментар міського голови стосовно призначення нового головного лікаря

У нашому місті, протягом останніх днів вирують пристрасті навколо посади головного лікаря Центральної міської лікарні ім. Миколи Галицького.

Після того, як це місце стало вакантним воно, в першу чергу, стало обєктом різноманітних «протекцій»: від листів і  цілих команд «ходоків» до телефонних погроз особисто мені, як міському голові. Повірте, в аргументаціях таких лоббістів частіше звучав вислів «так треба», ніж переконливі факти на користь того чи іншого кандидата.

Не приховую, я вів своє рейтингове дослідження. В результаті визначився з трьома ймовірними кандидатурами. Кожна з них мала і свої плюси, і свої мінуси. Постав момент, коли для мене було важливо дізнатися думку тих, хто безпосередньо працюватиме під керівництвом нового головного лікаря – думку колективу медиків. Аби вони могли висловити її  щодо пропонованих мною кандидатур без остраху в майбутньому отримати «переслідування» чи звільнення, таке вивчення було запропоноване в режимі таємного голосування під час загальних зборів трудового колективу. Та саме цей крок деякими особами був поданий як остаточні вибори. Це не просто розбурхало громаду, це наплодило ще цілу купу пліток і навіть різноманітних методів «агітаціної роботи». А після підведення підсумків – пішли версії в контексті «виборчих», чому саме така результативність. Для мене показовим було те, що результати кандидата з керівним досвідом практично зрівнялись з результатами молодого лікаря. Різниця у 6 голосів. І саме тут я зрозумів, чого так настирливо таємне рекомендування кандидатів називали виборами.

 

Я не просто скористався наданим мені законом, як міському голові, правом призначення на посаду. Я вислухав всіх: і представників депутатського корпусу, і громадських інституції, і трудовий колектив, і навіть окремі пропозиції окремих осіб -  ні перед ким не закрив дверей.

Своє рішення я прийняв проаналізувавши все, і в першу чергу перпективи проведення змін в роботі міської лікарні. На мою думку, саме зараз час за молодими і амбітними в своїй професії, за тими хто прагне того ж таки професійного росту сам і здатен забезпечити його іншим. А професійний ріст лікаря – це якість наданої допомоги пацієнту. І в умовах реформування  медичної галузі потрібні не консервативні ричаги, а нове бачення і навіть, якщо хочете, азарт.

 

Сьогодні я представляв Олександра Михайловича Костирка трудовому колективу лікарні в якості вже головного лікаря. Випробувальний термін в його контракті я скоротив до 3 місяців. Маю надію, що ми отримаємо нове бачення ніжинської медицини, навіть в сьогоднішніх реаліях. Це, звісно, буде не за помахом чарівної палички в один день. Це дуже копітка робота. Але напрямок взятий новим головним лікарем ми зможемо побачити. Принаймі на це в нього є аж три місяці.

А всю громаду я закликаю до співпраці і контролю. І не варто контролювати мовчки, це безвідповідально. Формуємо відкритий і відповідальний діалог.