Ніжин

Офіційний сайт Ніжинської міської ради

Автор світлини Денис Скороход
Всі розділи

Анонси:

Блог міського голови

Підведення підсумків 2016 року

Шановні ніжинці, завершується 2016 рік. Це був складний та напружений високосний рік. На початку 2016-го кожен із нас ставив перед собою перелік завдань. У когось це був список задумів, у когось постановка планів. Так і ми, звичайно ж, ставили перед собою певні цілі. Рік пройшов і настав час підводити підсумки.

 

В першу чергу хочеться згадати про те, що нам вдалося зробити вперше в історії Ніжина. Спільними силами депутатського корпусу, активної громадськості, посадових осіб місцевого самоврядування в цьому році був прийнятий Статуту територіальної громади міста,який легалізує та регламентує на місцевому рівні можливості громади долучатися до реального управління містом, забезпечує дієвий контроль за діяльністю депутатського корпусу міської ради, виконавчих органів ради та її виконавчого комітету. Також в цьому році було вперше впроваджено інститут Громадського бюджету міста, який сприяє максимальному залученню громадськості до реального управління фінансовими ресурсами громади.

Такі наші невеликі кроки в напрямку посилення інструментів місцевої демократії помітили і на всеукраїнському рівні. Відповідно до результатів дослідження, яке було проведене Українським незалежним центром політичних досліджень у рамках проекту USAID «Громадяни у дії», Ніжин визнано одним з найдемократичніших міст України. 

В цьому році місто Ніжин як історико-культурний та туристичний центр лівобережної України вперше заявило про себе на Всеукраїнському рівні та взяло участь у всеукраїнській акції «7 чудес України: історичні міста та містечка». Завдяки ініціативі Народного депутата Олександра Кодоли у Ніжині була проведена потужна медійна кампанії, прес-тур, у якому взяли участь 32 представники загальнодержавних і регіональних ЗМІ. Булла проведена потужна робота і громадськості, і депутатів, і структурних підрозділів міської влади. І отриманий диплом міста як одного із семи чудес України – є нашим спільним результатом та досягненням.

Та ми живемо не лише історією і здобутками наших дідів та прадідів. Ми також рухаємося вперед.

В цьому році стартував проект ЄС/ПРООН «Розумні міста». Даним проектом передбачено втілення в життя трьох напрямків:

-         Відкритий бюджет;

-         Мобільні додатки для отримання туристичних послуг;

-         Електронна реєстрація для отримання медичних послуг. Мобільні додатки;

 

У рамках проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» - в поточному році впроваджуються 5 мікропроектів з енергозберігаючими заходами, поданих Об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

 

У зв’язку з процесами децентралізації влади, що поетапно відбуваються в державі, значно розширилося коло обов’язків і повноважень виконавчих органів міської ради та її виконавчого комітету. У цьому році було все зроблено для упорядкування діяльності структурних підрозділів виконавчого комітету з метою їх максимального наближення до проблем і потреб громадян, ефективного та своєчасного надання адміністративно-дозвільних процедур, ведення реєстру територіальної громади, проведення реєстраційних процедур тощо.

В цьому році велика увага також приділялась житлово-комунальній сфері, продовжилось оновлення парку техніки, забезпечувалася безперебійна робота зовнішнього освітлення вулиць парків, площ  та скверів міста в вечірній та нічний час.  Так, на виконання  заходів з утримання та технічного обслуговування мереж вуличного освітлення  на  2016 рік з міського бюджету виділено  299,0 тис грн., замінено1247  електричних ламп зовнішнього освітлення по місту, встановлено 382 енергозберігаючих  ліхтарів по вулицях Академіка Амосова, Західна, парк Лисянського, Небесна сотня, Об’їжджа, Паризької комуни, площа Гололя, Ватутіна, Челюскіна та ін. 

Ведено в дію новий автобусний маршрут № 15 «ЗОШ № 5 – залізничний вокзал»

Встановлено пристрої примусового зменшення швидкості руху транспортних засобів «лежачий поліцейській» на вул. Шевченка біля ЗОШ № 9; на вул. Батюка біля ЗОШ № 7; на вул. Овдіївська біля ЗОШ № 13, біля ЗОШ № 11; на вул. Воздвиженська біля ЗОШ № 5, на вул. Космонавтів біля ДНЗ; на вул. Московська біля ДНЗ № 23; на перехресті вул. Чернігівська – Широкомагерська; на перехресті вул. Набережна – Небесної сотні; дообладнано на вул. Незалежності;

Встановлено 4 автобусних зупинок : Університет, 2 парк Шевченко та Синяківська

Відділом будівництва та реформування виконано будівництво водопровідної мережі по вул. Прилуцькій загальною вартістю 214,978 тис. грн

 

Виконано  ямковий  та внутріквартальний ремонт доріг вулиць Батюка, Яворського, Незалежності, Челюскіна, Овдіївська, Прилуцька, Шевченко, Набережна, Корчагіна, Воздвиженська та багато інших.

 

Приділено велику увагу оновленню медичного обладнання.

Так за рахунок бюджету розвитку на суму  2 691 579,52 грн.  придбано:

-         Наркозно - дихальний апарат "Бриз"

-         Стіл операційний ОН-20 в комплекті

-         Флюрограф з цифровою обробкою зображення

-         Концентратори кисню для відділення анестезіології

 

Відкрито Кабінету «Зору» у дитячій поліклініці на суму 40 677,98 грн. в т.ч.

 

Значний прорив у цьому році стався і у вирішенні питання облаштування пункту сімейної медицини у мікрорайоні космонавтів, де до цього часу не було ні амбулаторії, ні навіть аптеки.

Також міською владою, депутатами всіх рівнів, педагогічними колективами освітніх закладів разом з батьківською громадськістю вжито всіх заходів щодо зміцнення матеріально-технічної бази загальноосвітніх навчальних закладів міста, вдосконалення навчально-виховного процесу, впровадження інформаційно-комунікаційних технологій.

У 2016 році  у 20 закладах та установах було проведено  поточні ремонти; укладено 25 договорів на виконання робіт. 

Загальна сума коштів міського бюджету на поточні й капітальні ремонти складає 1958,9 тис.грн.

З метою переведення газових котелень на альтернативні види палива,  реконструкції котельного обладнання зі встановленням сучасних твердопаливних котлів, громадська організація „Громадська Рада”, за співпраці з Литвою,  безоплатно провела реконструкцію системи теплопостачання  зі встановленням твердопаливного котла Kalvis-100  в існуючому приміщенні котельні ДНЗ № 4 (вул. Овдіївська, 42).

Згідно програми «Забезпечення сучасних умов для навчання, виховання та розвитку юних ніжинців» для закладів освіти придбано обладнання на суму 545 525,00 грн. Це: мультимедійне обладнання, комп’ютери , електром’ясорубки, електроплити, холодильники ,   водонагрівачі .

Згідно міської програми «Допризивної підготовки військово-патріотичного виховання молоді» придбано 11 макетів автоматів, лазерний стрілковий тренажер, комп’ютер для тренажеру у гімназію№3, закуплено  боксерський ринг для КДЮСШ.

Депутатами Чернігівської обласної ради ( Копиця Н.М., Охонько С.М., Бойко Л.В., Ковтун А.Ю., Дягель І.І., Віротченко А.Г.)  надана допомога навчальним закладам у сумі 327,6  тис.грн.

За сприяння Народного депутата Кодоли О.М. із державного бюджету виділено на реконструкцію басейну гімназії №16  3077 ,0 тис.грн та на капітальний ремонт приміщень цього ж закладу під дитячий садок- 713,0 тис.грн., на придбання обладнання для навчальних закладів-  380,0 тис.грн .

За сприяння Кодоли О.М. та Управління освіти та науки Чернігівської ОДА по 15 комп’ютерів отримали гімназія №3 та ЗОШ І-ІІІст.№10.

 

Ті умови які ми створюємо для наших учнів дають свої плоди. Вихованці позашкільних навчальних закладів - постійні переможці багатьох змагань. Високий рівень досягнень вихованців підтверджується результатами, а саме: 57призових місць, в яких взяли участь 897 вихованців позашкільних навчальних закладів, у  17 обласних, 24 всеукраїнських та 16  міжнародних конкурсах, фестивалях, виставках.

 У Міжнародній   інтелектуальній грі «Віват, інтелект!» вшосте кубок  та перемогу одержала ніжинська команда «КЛІО» Ніжинського Будинку дітей та юнацтва. У вересні 2016 року  у містечку Новий-Тарг (Польща) пройшов етап кубка Світу з ракетомодельного спорту. І перше місце виборов керівник ракетомодельного гуртка - Шуляк Сергій Володимирович , ІІ м. випускник ракетомодельного гуртка - Труш Сергій Михайлович .

Підводячи риску можна сказати, що все це є нашими спільними результати. Тому я хочу щиро подякувати за роботу та співпрацю Народному депутату Олександру Кодолі, депутатам обласної ради: Наталії Копиці, Сергію Охонько, Людмилі Бойко, Аллі Ковтун Ігору Дягелю, Андрію Віротченко, депутатам міської ради, членам виконавчого комітету, усім працівникам місцевого самоврядування, комунальних служб.

Дорогі ніжинці та гості міста!

Прийміть наші найщиріші вітання з Новим 2017 роком

та Різдвом Христовим!

Нехай прийдешній 2017 рік виправдає всі Ваші надії і сподівання, принесе злагоду у сім’ї, достаток в оселі, взаєморозуміння в колективи.

Щиро бажаємо радості, любові, щасливої та щедрої долі, а впевненість у завтрашньому дні назавжди наповнює Ваші серця!

Хай рік Новий стане роком невичерпної енергії, безмежного оптимізму та Божої благодаті!